Jasne barwy, naturalne materiały i minimalizm stosowanych rozwiązań oraz dodatków – to najważniejsze cechy stylu skandynawskiego. Jednak to co w teorii wydaje się bardzo proste, w praktyce może okazać się trudniejsze. Jak zatem powinna wyglądać kuchnia urządzona w stylu skandynawskim? Oto kilka wskazówek, dzięki którym pomieszczenie zyska charakter typowy dla wnętrz z krajów chłodnej północy.

Scandi niepodzielnie rządzi na salonach – skandynawska estetyka zdecydowanie wiedzie prym w aranżacji wnętrz od kilku sezonów. Ponadczasowe połączenia, jakie są charakterystyczne dla tego właśnie stylu sprawiają, że długo jeszcze skandynawska estetyka będzie tą najmodniejszą. Dlatego właśnie, jeśli zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić swoją kuchnię, postaw na scandi – oto jak powinno wyglądać pomieszczenie.

Kolory

zajc-kuchnia2

W skandynawskich pomieszczeniach stosuje się przede wszystkim jasne barwy – biel, jasne odcienie szarości oraz beże. Jednak to właśnie biały kolor stanowi bazę, ponieważ w tak pomalowanych wnętrzach można uzyskać lepsze warunki oświetleniowe, co ma ogromne znaczenie w krajach północy. Dlatego jeśli chcesz aby twoja kuchnia miała skandynawski charakter, pomaluj ściany na biało. Wato też pomyśleć o białej podłodze – białe lub czarno-białe płytki, czy bielone panele będą idealnym uzupełnieniem stylizacji. Biel to także doskonała recepta na optyczne powiększenie wnętrza. Jeśli szukasz więcej wskazówek na temat aranżacji niewielkiej kuchni, zajrzyj na: http://www.twojecentrum.pl/jak-urzadzic-kuchnie-w-bloku-info-1046.html

W większości aranżacji skandynawskich biel króluje również w kolorystyce mebli kuchennych, chociaż można tu sobie pozwolić na większą dowolność np. jasnoszare fronty.

Drewno

zajc-kuchnia

Wprawdzie wielu z nas wystrzega się drewna w wilgotnych pomieszczeniach, jakim niewątpliwe jest kuchnia, jednak nowoczesne metody konserwacji materiału sprawiają, że naturalne deski doskonale sprawdzają się w kuchni. Drewniane blaty, stół czy okładziny ścienne będą idealnym dopełnieniem bieli wykorzystanej w stylizacji pomieszczenia oraz sprawią, że wnętrze stanie się przytulniejsze.

Dodatki

food-kitchen-cutting-board-cooking-large

Bardzo ważnym elementem stylizacji skandynawskich są dodatki. Zazwyczaj mają one nieskomplikowaną formę i nowoczesny design. W wielu katalogach można zobaczyć np. minimalistyczne druciane koszyki, w których można ułożyć owoce, ceramiczne stojaki i naczynia na przybory kuchenne, a także kosze z trawy morskiej. Ponadto należy również pamiętać o tekstyliach np. utrzymanych w czarno-białej kolorystyce.