Czy nowoczesna kuchnia jest pozbawiona życia i wyrazu? Na szczęście nie. Styl skandynawski pozwala wydobyć Ci z wnętrza Twój charakter. W stylach nowoczesnych króluje również eklektyzm, czyli łączenie różnych konwencji. Zaaranżuj swoją kuchnię jak chcesz!

Nowocześnie czyli pusto?

Tak zwana kuchnia, w której mucha nie siada. Widać taką często w filmach czy magazynach wnętrzarskich. Lśniące fronty, czysty blat, zero śladów życia. Minimalistyczne kuchnie są niewątpliwie nowoczesne, jednak nie muszą być pozbawione charakteru czy emanować zimnem. Nawet, jeśli chcesz aby projekt Twojej kuchni zakładał, że będzie wyglądała jak z żurnala, możesz łatwo wprowadzić do niej elementy, podkreślające Twoją osobowość. Kwiaty, dekoracje, wyposażenie, a nawet wzornictwo sprzętów kuchennych pomoże Ci nadać kuchni charakter.

W kuchni musi toczyć się życie

Nowoczesne kuchnie często łączone są z salonem, po to aby otworzyć przestrzeń i dać więcej swobody, ale również po to, aby połączyć domowników. Zamknięte kuchnie mogą być na tyle małe, że nie pozwalają na wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Nowoczesne wnętrza umożliwiają lepszy kontakt między rodziną czy gospodarzami a gościem. Kuchnia stanowi centrum domu, gdzie toczy się życie.

zajc-kuchnia2

Nowoczesna kuchnia, ale nie zimna

Styl skandynawski to ponadczasowy trend wnętrzarski, który pozwala na aranżowanie nowoczesnych mieszkań i lokali, ale z zachowaniem ciepłego charakteru. Naturalne drewno, kamień, jasne barwy i prostota wykonania – oto kwintesencja stylu. Kuchnia skandynawska powinna być jasna, świetnie wyglądają w niej świeże zioła i osobiste dekoracje czy retro dodatki.

nowoczesna kuchnia

Więcej na temat tego, jak urządzić nowoczesną kuchnię znajdziesz tu: Kuchnie 2017 – nowoczesne trendy w aranżacjach.