Kuchnia to miejsc, gdzie równowaga jin i jang jest niezwykle ważna. Wynika to z faktu, iż jest to miejsce zetknięcia się wody (jin) i ognia (jang). Jak zatem urządzić kuchnię, by była zgodna z zasadami feng shui i zapewniła nam to, co najlepsze.
Umiejscowienie kuchni powinno znajdować się przy południowej ścianie. Najlepiej też, by okna kuchni wychodziły na południe, zachód lub wschód. Bardzo istotne jest także utrzymywanie w kuchni czystości.   Przypomnijmy też, że kuchnia według feng shui to przede wszystkim kuchnia o ścianach w kolorze białym, który symbolizuje czystość.  Pamiętajmy przy tym, by aranżując ją nie wypełniać jej dużą ilością czerwonych elementów.

Jedną z najważniejszych elementów kuchni jest kuchenka. Starajmy się, by nie stała tuż obok zlewu. W takiej sytuacji jin i jang będą ze sobą walczyć. W celu ich rozdzielenia wystarczy umieścić między nimi jakiś metalowy element. Dodatkowo, kuchenkę należy umieścić tak, by osoba przyrządzająca potrawy przy jej pomocy nie była zwrócona plecami do drzwi. Gdy tak się jednak dzieje, może to wpłynąć na zaskoczenie podczas wejścia innego domownika do pomieszczenia i zamienić akt zaskoczenia w akt zdenerwowania. To z kolei negatywnie wpłynie na atmosferę w całym domu. Jeśli jednak nie ma innej możliwości postawienia kuchenki powieśmy nad nią lusterko, w którym będziemy mogli zobaczyć wejście do kuchni. Dodatkowo, lusterko pomoże w interesach i korzystnie wpłynie na sprawy finansowe. Dlaczego tak jest? Jak wiadomo ogień jest symbolem sukcesu we wszelkich interesach. Odbijające się w lustrze palniki, a tym samym ogień sprawi, że będzie go „dwa razy więcej” co podniesie dochód rodziny. Analogicznie jeśli używamy więcej niż jednego palnika nasza sytuacja finansowa będzie się polepszać. Wracając do lustra, wpływa ono również na optyczne powiększenie pomieszczenia, co daje chi większy dopływ. W związku z samą kuchenką powinniśmy również pamiętać o dwóch innych, istotnych aspektach. Otóż bardzo ważna jest jej czystość, która związana jest z dochodami i ze zdrowiem. Dochód może zostać  ograniczony poprzez zatkanie palników, a zdrowie domowników może wynikać z zabrudzeniami.

Znając zasady feng shui możemy zaaranżować kuchnię tak, by przebywanie w niej pozytywnie wpływało na nasze dalsze życie. Warto skorzystać z tych zasad i spróbować pomóc szczęściu.

Kto wie, co z tego wyniknie?