Kuchnia to nie tylko meble i sprzęty, ale także dodatki. To one wpływają na ostateczny wygląd pomieszczenia, podkreślają jego styl. Dodatki mogą zdziałać prawdziwe cuda – nadać kuchni tego wymarzonego, wyjątkowego charakteru.

Dodatki dobieramy zawsze  pod kątem stylu pomieszczenia. Muszą być one przemyślane i starannie dobrane, eklektyzm już dawno przestał być sztuką. Współczesne dodatki nie tylko spełniają funkcję ozdobną, estetyczną, ale i użytkową.  Z powodzeniem można je łączyć wybierając np. efektowne sprzęty, zastawę, zasłony, garnki, naczynia, czy bibeloty.

Prezentujemy kilka stylów kuchni, które tworzą własnie świetnie dobrane dodatki.

1.

nowoczesna kuchnia

Kuchnia ultranowoczesna – minimalizm połączony z kontrastowymi, mocnymi barwami. Połączenie betonu z lśniącymi powierzchniami daje ekstrawagancki efekt. Głównym punktem programu jest tu czerwona, krwista lodówka w stylu retro. To ona jakby narzuca kierunek wystroju – obrazek na ścianie, czerwone obicia stołków.

Do tego typu kuchni będą pasować np. oryginalne magnesy na lodówkę. Świetnie komponują się te surowe, stalowe magnesy z chłodem srebrnej lodówki.magnesy na lodówkę

albo też takie nowoczesne gadżety z elementami bieli, czerni i czerwieni.

nowoczesne dodatki

2. kuchnia rustykalna

W kuchni rustykalnej dominującym materiałem jest drewno. To ono wyznacza charakter pomieszczenia, czyni je ciepłym i przytulnym. Do drewnianych mebli dobrze komponują się spokojne, stonowane barwy oraz wszelkie elementy gliniane i drewniane lub podkreślajace naturę oraz sielankowy styl życia. Kuchnia rustykalna nie jest tożsama z kuchnią wiejską. Może być ona również nowoczesna dzieki dobremu wkomponowaniu nowoczesnych spzętów lub np. dzieki nowoczesnym akcentom w formie samych mebli(np. owale, skosy).

Do tego typu kuchni będą pasować np gliniane naczynia, lub glino podobne,

gliniany komplet

albo taki oryginalny pojemnik na miód

oryginalny pojemnik na miód

Liczy się każdy akcent, dlatego rustykalny styl można podkreślić także m.in. zlewozmywakiem i baterią

kran

3.

kuchnia

Ta kuchnia lekko nawiązuje z kolei do stylu shabby chic. Z pewnością jest jasna, dziewczęca i słodka. To pastelowe barwy dodatków odgrywają tu główną rolę. W jaki sposób można uzyskać podobny wystrój?

dodatki do kuchni

Takie pastelowe miski, kubki, cukierniczki i inne dodatki można umieścić za szklaną witryną. Dobrze widoczne podkreślą urokliwy charakter wnętrza  Warto zwrócić uwagę na wzory kwiatowe oraz typowo angielskie, a także na wszelkiego rodzaju słodkie, dziewczęce dodatki, jak te foremki na muffinki.

słodkie dodatki

Różowy obrusik w białe groszki, drewniana tacka, słodka pieprzniczka i solniczka, różowa świeczuszka, wszystko to wygląda uroczo i lekko.