Porcelana stołowa jest z pewnością najbardziej popularnym prezentem ślubnym. Co więcej, stało się to już niejako tradycją, że para młoda dostaje w prezencie właśnie zestaw porcelany. Jeżeli jednak jesteśmy małżeństwem z kilkunastoletnim stażem, okazać się może, że nasz serwis nie spełnia już naszych wymagań, albo po prostu jest już niemodny. Warto wówczas zainwestować w nowy zestaw.

„Porządny” zestaw porcelany stołowej okazuje się niezbędny, gdy w domu organizujemy przyjęcia typu, rocznice czy komunie, na które zapraszamy większą ilość gości. W złym guście jest, gdy na stole znajdują się talerze z rożnych zestawów. Należy więc dbając o estetykę naszego stołu zakupić jeden większy zestaw porcelany lub kilka mniejszych z tego samego typu.

Zestawy stołowe, podobnie jak serwisy do kawy, dostępne są zarówno w wersjach tradycyjnych z prawdziwej porcelany i ręcznie malowanymi zdobieniami, a nawet złoceniami, a także w nowoczesnych wariacjach, które zaskakują swoimi nietypowymi kształtami i wzorami.

Niezmiennie od lat, nawet w modnych wersjach, króluje biel. Zestawy w tym kolorze charakteryzują się eleganckim i estetycznym wyglądem, który pasował będzie do każdego rodzaju ozdób na stole. Mam tu na myśli obrusy, serwetki, kwiaty i inne. Biel daje również wrażenie „czystości”, a wiadomo – naczynia z których jemy i na których podajemy dania naszym gościom, muszą być nieskazitelnie czyste. Z tego właśnie względu odradzałabym kupowanie naczyń w fikuśne „ciapki”. Domowy rosół podany na takim talerzu może nie wyglądać zbyt apetycznie.