Nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest tak specyficznym pomieszczeniem, że i cały jej wystrój musi być inny, niż w pozostałych. Kładziemy na nich inne podłogi, inne meble, a także ściany muszą być udekorowane w inny sposób, niż na przykład w salonie. Mowa tu o tym, że ściany w kuchni są bardziej narażone na zalanie i zabrudzenie, a także na zalanie tłuszczem. Dlatego właśnie wybierając materiał na ściany w naszym ulubionym pomieszczeniu, musimy się poważnie zastanowić nad odpowiednim.

Obecnie jest wiele trendów dyktujących wygląd ścian w kuchni. Niektórzy kładą kafelki, inni malują ściany farbą, czy kładą specjalną gładź, a jeszcze inni wybierają tapety. To chyba jeden z ładniejszych tworzyw na kuchenne ściany, dlatego właśnie dziś zajmę się opisaniem odpowiednich tapet do kuchni.

Otóż, nie ma sensu kłaść w kuchni tapet papierowych. Te zniszczą się bardzo szybko poprzez na przykład zamoczenie. Najlepsze w tej sytuacji są tapety winylowe, ewentualnie fizelinowe. Te są dużo bardziej odporne na zmoczenie i na brud, a także można je czyścić, więc nie musimy się martwić o to, że pryśnie nam na nie sok z cytryny czy olej podczas smażenia.

To, jaki kolor i wzór tapety do kuchni wybrać, zależy przede wszystkim od wystroju naszego wnętrza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są tapety we wzory charakterystyczne dla kuchni, na przykład młynek do pieprzu czy do kawy, albo garnki czy warzywa i owoce. To bardzo popularne wzory, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem. Dzięki takim zabiegom klimat kuchni zwiększa się, co sprawia, że czujemy się w niej swobodnie.

Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była modernistyczna, możemy zastanowić się nad wybraniem specjalnych naklejek na ściany, działających na zasadzie fototapety, ale w mniejszym rozmiarze i w inne wzory, na przykład pomarańcze czy orzeźwiające limonki lub czerwone truskawki. Takie naklejki dobrze wyglądają na ścianach między blatem a wiszącą szafką i mogą być wstawione tylko w te miejsca. Ważne, by pozostałe ściany nie były wzorzyste, żeby nie gryzły się z naszym wzorem. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą tylko odświeżyć kuchnię i nie chcą inwestować w całkowity remont, bo, jakby nie patrzeć, to zajmuje dość dużo czasu.

Tapety do kuchni to duże pole do popisu. Właściwie nic nas nie ogranicza, poza zawartością naszego portfela.