Każdy, dla kogo kuchnia jest najważniejszym elementem w kuchni, pewnie nie raz marzył o lodówce innej niż wszystkie, takiej, która będzie swoim wyglądem zaskakiwać i zachwycać jednocześnie. I dzięki nowoczesnym designerom, pojawiła się taka możliwość. Lodówka nie musi już być jedynie biała lub srebrna. Od jakiegoś czasu może być i żółta i czerwona, a nawet we wzory, takie jak flaga stanów zjednoczonych. Teraz już nawet lodówka może być retro.

Tego typu lodówki niewątpliwie zachwycają swoim wyglądem i pomagają przełamać stereotypy związane z wyglądem typowej kuchni. Dodatkowo, ożywiają wnętrze i sprawiają, że nabiera ono nowego znaczenia. Lodówki w stylu retro pojawiły się na naszym rynku stosunkowo niedawno, jednakże od razu zyskały na popularności wśród wielu grup społecznych. Lodówki stylizowane na takie z lat sześćdziesiątych oferują między innymi takie firmy jak Smeg, Gorenje czy Ardo. Należy więc zauważyć, że są to produkty wysokiej klasy i jakości. I nie powinno to dziwić, to zdecydowanie górna półka, ponieważ cena takiego sprzętu AGD oscyluje w okolicach dziesięciu tysięcy złotych. Jest więc około pięć razy droższa, niż typowa lodówka. Jednak, czy styl i jakość ma swoją cenę? Jeśli ktoś ma na taką środki, to zdecydowanie warto w taką zainwestować.

To, na jaki kolor się zdecydujemy, zależy oczywiście od ogólnej aranżacji naszego wnętrza. Dla niektórych świetnie będzie się komponowała różowa lodówka, jak ta pokazana powyżej, a dla innych lepszym rozwiązaniem będą bardziej stonowane kolory, takie jak na przykład:

Lodówki te biją rekordy popularności na Zachodzie, jednak w Polsce czasem okazują się zbyt drogie.

Jeśli mowa o parametrach takiej lodówki, to są one analogiczne do tych typowych i klasycznych, więc można liczyć na wydajność i sprawne działanie. Różnią się tylko wyglądem. Ale za to jakim? To najwyższa klasa – chromowane klamki, opływowe kształty i wszelkie kolory do wyboru zależące wyłącznie od naszej wyobraźni. Tego typu lodówki nie mają za zadanie wtapiać się w pozostałe sprzęty i meble kuchenne. Tego typu lodówki krzyczą „zobacz, jaką jestem świetną lodówką! ładniejszą niż wszystkie, zobacz! zwróć na mnie uwagę!”. Dlatego, między innymi, jest to sprzęt dla odważnych. Raczej nie spisze się w domu tradycjonalistów.

Jest wiele wzorów i kolorów lodówek w stylu retro.

Nie ograniczajmy się – wybierzmy taką lodówkę, z którą nie będziemy chcieli się rozstawać.