Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Dlatego powinna być dopasowana do naszego gustu, ale także funkcjonalna. Proponowane nowości aranżacyjne można świetnie wkomponować w nasz wystrój, tak by wnętrze było albo nowoczesne albo klasyczne, ale z odpowiednim pazurem. Na co się zdecydować przy nowoczesnej aranżacji kuchennej?

Praktyczna i ładna kuchnia

Modna kuchnia zapiera dech w piersiach – wchodzimy i jest wielkie wow! Nasza uwagę przykuwają desenie, bogate wzornictwo i kuchnia na wysoki połysk. Cała zabudowa prezentuje się idealnie i taka właśnie jest. Jak ten efekt osiągnąć? Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie funkcjonalności z dekoracyjnością, tak by kuchnia była łatwa w użytkowaniu. Zabudowę dolną powinniśmy urządzić według reguł ergonomii. Dekoracyjne elementy powinny być dopasowane, tak by całość się nie gryzła.

pexels-photo-94865-large

Postaw na oświetlenie

Oświetlenie w kuchni jest niezmiennie ważne, ponieważ nie tylko wpływa na wystrój pomieszczenia, ale także ułatwia pracę. O czym nie zapomnieć przy remoncie kuchni? Jakie lampy wybrać, by nasza kuchnia była funkcjonalna, ale i modna? Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o dobrym oświetleniu strefy roboczej. Jeśli w kuchni znajduje się rodzinny stół albo dysponujemy ladą, powinniśmy skierować strumień światła na nie. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku źródeł światła – głównego oraz punktowego. Ciekawe zestawienie kolorystyczne także wzbogaci wystrój, a kuchnia będzie się ładnie prezentowała.

kuchnia z wyspą

A może kuchnia z wyspą?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które jest równie modne jest zastosowanie wyspy kuchennej na środku pomieszczenia. Dzięki temu gotowanie, zmywanie czy też jedzenie można połączyć. Takie rozwiązanie daje także więcej miejsca w zabudowie przy ścianach. Zanim ssie zdecydujemy na takie rozwiązanie, pamiętajmy, by sprawdzić czy nasza kuchnia nie jest zbyt ciasna na wyspę kuchenną. Komfort poruszania się po pomieszczeniu jest bardzo ważny, dlatego rozwiązanie jest optymalne tylko w przypadku większych pomieszczeń.