Wybieracie się na małą przyjacielską rozgrywkę bądź myślicie o randce w kręgielni. Zastanawiacie się pewnie, czy w takim miejscu można zjeść coś smacznego, napić się jakiegoś trunku i dobrze się bawić – biesiadować przy graniu w kręgle. Odpowiedź jest prosta: można.

Polska to o tyle dziwny kraj,  że wszyscy mamy skłonności do narzekania na jego wady. Owszem, jest ich wiele, ale nie staramy się jakoś zauważać także wielu plusów. Jak by źle o nas nie mówili, nie odmówią nam tego,  że nasz kraj wciąż się rozwija, szczególnie w

większych miastach powstają naprawdę fajne, atrakcyjne obiekty, na których można spędzić wolny czas. Jednym z takich miejsc jest kręgielnia, w której możemy rozegrać emocjonującą partyjkę, ale coraz częściej też dobrze zjeść, czego większość z nas się nie spodziewa.

Oczywiście nie jest od razu powiedziane, że w każdej kręgielni znajdziemy teraz znakomite menu, te starsze i mniej rozbudowane zazwyczaj nie posiadają kuchni, ale im większa miejscowość , tym większe prawdopodobieństwo, że przy grze w kręgle, będziemy mogli zaspokoić również swój wilczy apetyt. W niejednym menu znajdziemy dania serwowane na zimno, takie jak mix chrupiących paluszków, w tym

np. chlebowe w aż trzech smakach, opiekane w sezamie i robione w bardziej włoskim stylu. Z ciekawszych rozwiązań na zimno, możemy wybrać też mini kanapeczki i małe tortille, zawijane z twarożkiem i warzywami.

nuggets

To oczywiście nie koniec, ponieważ zestaw dań przyrządzanych na ciepło jest jeszcze bardziej atrakcyjny. W ofertach kręgielni nie zabraknie oczywiście takich barowych standardów jak frytki i zapiekanki, ale prawdziwą ucztą mogą być pyszne krążki cebulowe i panierowane paluszki serowe. Rajem dla naszego podniebienia mogą stać się krewetki, nazywane często bardzo drapieżnie krewetkami tygrysimi, co oznacza nic innego, jak japońską panierkę z kokosem. Czy można odmówić takiemu daniu? To tak, jakby pytać, czy papież się modli.

W menu kręgielni nie brakuje też klasycznych przystawek i sałatek. Kolejnym dużym plusem są przesmaczne kremowe zupy, na których punkcie oszaleją nie tylko ci, którzy nie lubią jak im coś pływa w talerzu, ponieważ „kremówki” są zupną esencją. Tą bogatą propozycje dopełniają makarony i desery.

Co ucieszy fanów dobrej popitki, kręgielnie coraz częściej oferują swoim klientom najbardziej popularne drinki, takie jak Mojito. Co ciekawsze w kręgielniach możemy się też w ostatnich czasach pobawić przy dyskotekowej muzyce. W ofercie

nie brakuje także zimnych napojów z serii Coca-Cola i inne, a także cieplejszych wersji, od herbaty po czarną kawkę. Lubiący nieco mocniejsze trunki, znajdą dla siebie kieliszek wódki bądź nalewki i chłodne piwko.

Nie można więc mówić o tym, że w wybierając się do dobrej kręgielni, nie będziemy mieli szansy zjeść czegoś smacznego i napić się czegoś wystawnego, przy tym dobrze się bawić przy rozgrywce kręgli.