Pewnie każdy fan kuchni i ekstrawagancji marzy czasem o tym, by na jego stole prezentowała się luksusowa zastawa stołowa. Nie od dziś wiadomo, że jest ona wizytówką każdego domu. Na pewno każdy gość zwraca uwagę na jakość serwisu obiadowego. Ci bardziej rozeznani koneserzy będą to w stanie docenić. Serwis obiadowy to element kuchni, a właściwie jadalni, w który zdecydowanie warto zainwestować. Jeśli oczywiście nie dostało się go w prezencie ślubnym. Jeśli nie – tym lepiej, przecież możemy wybrać samemu i nie musimy liczyć na to, że nasz gość trafi w nasz gust, co nie zawsze się sprawdza.

Przed wyborem luksusowej zastawy obiadowej, musimy zdecydować, na ile osób będzie ona przeznaczona. Są dwa standardy – dla sześciu i dwunastu osób. Warto jednak przemyśleć drugą opcję, ponieważ nie będziemy mieć kłopotu, gdy strzaska się nam talerzyk, pozostawiając tylko pięć kompletów naczyń. Ponadto, często zdarza się, że gościmy u siebie więcej niż sześć osób, a niekompletne talerze na stole nie wyglądają zbyt dobrze. Zwłaszcza, że chcemy zainwestować w jakość. Gdy zdecydujemy już dla ilu osób ma być nasza zastawa, musimy wybrać taką, która będzie najbardziej trafiała w nasze gusta. Nie oszukujmy się, jeśli mamy wydać kilka tysięcy złotych na serwis obiadowy, to możemy wymagać czegokolwiek. Szkoda, że takie naczynia same się nie myją 😉 No dobrze, ale wróćmy do tematu. Jeśli wybierzemy już odpowiedni design naszej zastawy, zastanówmy się, czy nie chcemy znaleźć takiego samego wzoru dla serwisu kawowego, który będzie idealnie dopełniał serwis obiadowy. Często bowiem stawia się obok siebie talerzyki deserowe i filiżanki do kawy. Gdy będą z tego samego kompletu – będą się zdecydowanie lepiej komponować.

Należy też zwrócić uwagę na sztućce. Otóż dobrze by było, gdyby stylem pasowały do zastawy obiadowej. Nie ma sensu komponować sztućców stylizowanych na stare z nowoczesnymi filiżankami i talerzykami.

Dobrze, tylko jaką firmę wybrać? Oto kłania się firma Villeroy & Boch oferująca luksusowe zastawy porcelanowe. To firma mająca już ugruntowaną pozycję na rynku, to jeden z czołowych na świecie producentów porcelany, szkła, kryształów, szkła i akcesoriów dekoracyjnych. Stawiając na jakość, zdecydowanie warto zdecydować się na tę markę.

Firma ta oferuje zastawy obiadowe, serwisy kawowe, a także ekstrawaganckie sztućce. Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw obiadowo-kawowy, łączący dwa zestawy o tym samym wyglądzie. Może warto zastanowić się nad kolekcją Urban Nature. Taki zestaw kosztuje około 5 500zł. Cena w tej sytuacji zdecydowanie przekłada się na jakość. Do pełnego zestawu brakuje już tylko sztućców, które można nabyć w cenie prawie 1500 zł za kolekcję Neufaden Merlemont składającą się z dwudziestu czterech elementów.

Należy zauważyć, że wydając tyle pieniędzy za komplet naczyń i sztućców do obiadu i kawy, możemy liczyć się z tym, że zostanie to docenione przez naszych gości, a dzięki wysokiej jakości tworzywom, będzie nam ten zestaw służył przez długie lata.