Firma Villeroy & Boch to niemiecki producent wyrobów ceramicznych, której siedziba znajduje się w miejscowości Mattlach, w starym opactwie benedyktyńskim w Niemczech. To jedna z najbardziej znanych na całym świecie firm specjalizujących się w wyrobach z porcelany, kryształu, szkła. Jest to także producent najwyższej jakości sztućców i akcesoriów dekoracyjnych.

Jej założycielami są Francois Boch i Nicolas Villeroy, od ich nazwisk właśnie pochodzi nazwa firmy. To bardzo rodzinny biznes, który ma już swoją niemal 250 letnią tradycję. Współcześnie firma Villeroy & Boch posiada swoich oficjalnych przedstawicieli aż w 125 krajach.

Ze względu na rodzaj produktów firmy, istnieje tu podział na trzy ich kategorie: Łazienka i Wellness, Płytki Ceramiczne i Zastawa Stołowa. Firma oferuje kompleksowe wyposażenie tych właśnie obszarów zarówno przeznaczonych do prywatnych domów, jak i obiektów z sektora publicznego.

Firma Villeroy & Boch otrzymała w ciągu wielu lat swojej działalności liczne nagrody i wyróżnienia. Między innymi była to nagroda przyznana podczas German Business Innovation Award za serię porcelany stołowej NewWave. To bardzo minimalistyczny zestaw porcelany wykonany z śnieżnobiałej porcelany. To co ją charakteryzuje to nowoczesna forma, unikalne kształty, nowoczesny design przy zachowaniu najwyższej jakości materiału i sposobu wytwarzania naczyń.

To wszystko sprawia, że naczynia firmy Villeroy & Boch cieszą się bardzo dużą popularnością, również w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się w produktami tej właśnie firmy.