Skeczy, żartów i scenek okołokuchennych jest znacznie mniej niż mogłoby się zdawać, co dziwi, bo potencjał humorystyczny jest niewyczerpany. Oprócz klasycznego rzucenia tortem w twarz, mamy cały przekrój produktów, ogień, niebezpieczne narzędzia, gotującą się wodę i śliskie podłogi. Żarty same się piszą!
Szwedzki szef (Muppety)
Kukiełkowe show Jima Hensona nadawany na przełomie lat 70. i 80. XX wieku miał wiele godnych zapamiętania postaci, z Kermitem Żabą, Świnką Piggy, Orłem Samem, Zwierzakiem czy Misiem Fazi na czele, jednak dla wielu to właśnie bełkoczący maniak z tasakiem, który rzekomo miał być szefem kuchni, najbardziej zapadł w pamięć. Jego modus operandi jest niezmienny, polegał na sianiu niesamowitego zniszczenia i ogólnego braku szacunku dla przepisów BHP. Zobaczmy jak przygotowuje klasyczne skandynawskie danie – korbullary
.
Pan Wacław i Pan Redaktor (Za chwilę dalszy ciąg programu)
Segment satyrycznego programu panów Manna, Materny, Szcześniaka i Wasowskiego nazwany był właśnie „Kuchnia pełna niespodzianek” i ciężko się było z tą nazwą nie zgodzić. W większości ich przepisy były bardzo proste, ale ze względu na kompletny brak zrozumienia na linii Redaktor – Gość, zamierzone efekty przychodziły z rzadkością. Zobaczmy jak poradzili sobie z bardzo prostym daniem, jakim są bułeczki.
Christopher Walken (Cooking with Walken)
Skecz emitowany w australijskim programie satyrycznym pokazywał tego popularnego, ale bardzo specyficznego aktora w nietypowej roli. Z charakterystycznym akcentem opowiadał on o przyrządzaniu kurczaka, a sama scenka okazała się tak popularna, że sam, „prawdziwy” Christopher Walken stworzył własną wersję.
Mungo (Latający Cyrk Monty Pythona)
Skecz opisujący wizytę młodej pary w restauracji, których romantyczny wieczór szybko wymyka się spod kontroli. Zdecydowaną gwiazdą tej scenki jest odgrywany przez Johna Cleese’a kucharz, który szybko ustawia niesfornych gości do porządku. Jeśli jeszcze nie widziałeś tej scenki – szykuj się.
Chef (South Park)
Obsługujący szkolną stołówkę kucharz zawsze miał w zanadrzu dobrą radę dla bohaterów, dodajmy że często musiał wyciągać ich z koszmarnych kłopotów, jakie na siebie ściągali. Sama postać, odgrywana przez nieżyjącego już piosenkarza Isaaca Haysa, miała niejedną przygodę na tle damsko-męskim. Ciężko się dziwić – posłuchajmy tylko jego piosenki o pulpecikach.
Kuchnia to miejsce nie tylko na poważne wyzwania, ale też odrobinę luzu, pamiętajmy o tym przy codziennych zmaganiach przy garnkach.