Firma Coca-Cola od lat pracuje nad nowymi odmianami napoju, który zachowa swój doskonały, uwielbiany przez konsumentów na całym świecie smak, ale będzie miał mniejszą zawartość cukru i kalorii. Coca Cola kalorie ogranicza w sposób skuteczny.

Czy Coca-Cola tuczy?

Plaga nadwagi i otyłości, z jaką mamy obecnie do czynienia, dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie, zwłaszcza w krajach intensywnie rozwijających się i rozwiniętych, w tym na przykład w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii.

Wydaje się, że napoje gazowane powinny być wykluczone z diety osób odchudzających się. Niemniej, mogą oni od czasu do czasu pozwolić sobie na wypicie chociażby szklanki ulubionej Coli. Coca Cola kalorie oczywiście zawiera, ale pita w rozsądnych ilościach nie spowoduje nadmiernego tycia. Trzeba pamiętać, że tyjemy, jeśli spożywamy więcej kalorii niż w rzeczywistości spalamy, bez względu na to, z jakich pokarmów one pochodzą. Dla zapobiegania otyłości ważne jest prowadzenie na co dzień odpowiednio zbilansowanej, różnorodnej diety, w której prócz Coca Coli czy ukochanych słodyczy, znajdą się świeże warzywa i owoce. Nie będziemy tyć, dbając o regularną aktywność fizyczną.

Jedna porcja Coca Coli zawiera nie więcej kalorii i cukru niż taka sama ilość soku pomarańczowego oraz mniej cukru niż taka sama dawka soku jabłkowego.

Coca-Cola Zero bez kalorii

Alternatywą dla oryginalnej Coca Coli o niemalże takim samym smaku jest Coca-Cola Zero, nazywana w wielu krajach po prostu napojem Coke Zero. Jest to napój przeznaczony dla osób niekonwencjonalnych, bezkompromisowych, ciekawych świata. Konsumenci wybierający Coca Colę Zero nie muszą rezygnować z pełnego smaku Coca-Coli. Mogą wybrać alternatywę bez cukru w postaci Coca Coli Zero. To marka wychodząca na przeciw oczekiwaniom osób, które chcą poczuć prawdziwy smak wolności. Pobudzić swoje kubki smakowe, ale bez konieczności przyjmowania na co dzień w diecie mocnego ładunku kalorii. Wersja „Zero” Coca Cola kalorie ma znacznie ograniczone dzięki wykluczeniu z jej składu cukru. W 250 ml napoju znajduje się tylko 0,5 kcal.

Coca-Cola Light dla osób na diecie

Dla wszystkich osób odchudzających się, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, polecana będzie wersja Coca Cola Light, która jest kompromisem pomiędzy niepowtarzalnym smakiem oryginalnej Coli oraz niskokalorycznością. Wersja „Light” Coca Cola kalorie dostarcza do organizmu w śladowych ilościach. Półlitrowa butelka tego napoju zawiera tylko jedną kalorię, czyli 0,2 kcal w 100 ml Coca Coli Light.