Kuchnia, pomieszczenie rodzinne i bardzo często najbardziej eksploatowane. W kuchni, o ile jest na tyle duża, często spędzamy wiele godzin podczas wspólnych posiłków. To tutaj, z racji przeznaczenia tego pomieszczenia gotujemy, przyrządzamy wiele potraw – przechodząc przez kolejne etapy – od zakupów do gotowych dań. W jaki sposób urządzić to pomieszczenie, aby gotowanie było przyjemnością?
Planowanie, jako etap aranżacji danego pomieszczenia to w tym przypadku kluczowy aspekt. Aby dobrze zrozumieć i przenieść potem swoje potrzeby na wizualizację, zastanówmy się jakie mamy oczekiwania względem tego wnętrza.
Czy często gotuję? Czy lubię przyrządzać posiłki z przyjaciółmi, członkami rodziny? A może gotuję w pojedynkę? Wreszcie, czy ja w ogóle gotuję? Czy jem na mieście?

Na te wszystkie pytania warto ułożyć odpowiedzi w głowie. Na ich podstawie będziemy mogli dopasować odpowiednio rozbudowany lub mniejszy zestaw mebli, a także dodatkowe wyposażenie.

Gdzie lodówka, gdzie zlew?
Podczas rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza, ważne jest kierowanie się tzw. Zasadą trójkąta roboczego. Na czym ona polega?
Otóż na takim rozstawie poszczególnych elementów wyposażenia aby czynności kuchenne mogły być potem wykonywane etapami.

Mianowicie, najpierw przynosimy do domu zakupy – zapewnijmy zatem miejsce, w którym będziemy mogli je wygodnie wypakować. W tym celu konieczny będzie blat roboczy. W bliskim sąsiedztwie tej strefy powinien znajdować się także zlew – w którym opłuczemy wodą poszczególne składniki naszych zakupów, a następnie lodówka – do której schowamy jedzenie.

Niedaleko od zlewu rozlokujmy także kuchenkę, aby wszystkie umyte i przygotowywane składniki potraw mogły od razu lądować na patelnię lub do garnka.

Dodatkowe wyposażenie?
Im bogatszy zestaw elementów dodatkowego wyposażenia kuchennego tym gotowanie staje się dużo przyjemniejsze. Do zestawu kuchennych niezbędników warto dodać – mikrofalówkę, piekarnik, ekspres do kawy, toster. Te znane wszystkim urządzenia skracają czas przygotowywania potraw. Są łatwe w obsłudze i niedrogie. Wiele z nich, ze względu na ładne wykończenie, staje się także dekoracją kuchni.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress