Tym razem parę słów na temat jednego z ekspresów ciśnieniowych firmy KRUPS – EA 8260. Firmę tę znają chyba wszyscy za sprawą ekspresu Dolce Gusto. Jednak to nie jest tak, że firma ta produkuje tylko małe i proste ekspresy, to jedna z lepszych firm produkujących automaty do robienia kawy. Jakiś czas temu pojawił się na rynku właśnie EA 8260 i od razu zyskał sympatię użytkowników. No dobrze, ale może najpierw zaprezentuję Wam, jak wygląda taki ekspres ciśnieniowy – klasa I 🙂

Prawda, że wygląda imponująco? A teraz parę słów na temat jego parametrów. Otóż, moc tego ekspresu jest wyjątkowo duża, bo wynosi aż 1450 Watów. Ciśnienie to aż 15 bar. To obecnie jeden z najbardziej kompaktowych i automatycznych ekspresów do kawy. Przy tym jest bardzo funkcjonalny, ponieważ nie jest zbyt duży – jego wymiary to24,5 cm na 36,5 cm na 33 centymetry. Jest więc to całkiem zgrabny ekspres. Dodatkowo, należy zauważyć, że zaopatrzony jest w nowy system grzewczy Thermoblock, który może zagwarantować stałą temperaturę parzenia, co przekłada się na niesamowity smak kawy.

Już pierwsza filiżanka kawy jest gorąca, kamień ograniczony jest do minimum, a woda zawsze jest świeża. Dużym plusem ekspresu jest wyświetlacz LCD zaopatrzony w czytelne piktogramy i informacje w języku polskim. Pomaga nowym użytkownikom mówiąc co trzeba teraz zrobić.

Dla smakoszy kawy jest również funkcja robienia Cappuccino i Cafe Latte, dzięki pojemnikowi na mleko umożliwia błyskawiczne przygotowanie tych rodzajów kaw. Nie musisz już pić wyłącznie espresso. Pojemnik na mleko umożliwia również spienianie mleka do klasycznej kawy z mlekiem, działa poprzez duszę z parą.

Ekspres Krupsa posiada także system filtracji Claris Aqua, dzięki czemu twardość wody zmniejsza się, a co za tym idzie redukuje się nieprzyjemny smak i zapach zanieczyszczeń.

Ekspres umożliwia również regulację pojemności kawy, można zrobić zarówno mocne espresso 20 mililitrowe, jak i duży kubek kawy 220 mililitrów. Ciekawym udogodnieniem jest również możliwość regulacji wysokości wylotu kawy od 57 do 95 milimetrów, dzięki czemu możemy tam wkładać zarówno malutkie filiżanki, jak i duże kubki.

Jednym z większych plusów ekspresu jest młynek do kawy, który sprawia, że można cieszyć się lepszym smakiem świeżo zmielonej kawy. Kto nie woli takiej kawy? 😉 Dodatkowo, pojemnik na kawę zamykany jest hermetycznie, co zapewnia dłuższy aromat kawy.

To istny robot, potrafi nawet sam się umyć i wyłączyć, a także włączyć, dzięki czemu możemy zaprogramować przygotowywanie kawy zaraz przed wstaniem rano z łóżka. Pojemnik na wodę ma 1,8 litra i zaopatrzony jest również w sygnalizację o pustym zbiorniku wody. Tak samo jest w przypadku pojemnika na fusy, również informuje nas o konieczności wyczyszczenia go. Zresztą nie zdarza się to często, ponieważ pojemnik ten pomieści fusy aż z czternastu kaw.

Ciekawostką może być to, że ekspres ten działa również jak czajnik – posiada funkcję gorącej wody, która umożliwia przygotowanie również na przykład ciepłej herbaty.

A na koniec jeden z najważniejszych aspektów – cena 🙂 – na aukcjach internetowych serwisu allegro możemy znaleźć ekspres KRUPS EA 8260 w cenie już 2 349,00 zł. Polecamy.