Czy kuchnia może być jeszcze bardziej kobieca?

04.07.2012 by

Czy kuchnia może być jeszcze bardziej kobieca?

Oczywiście, nie będziemy opierać się tu na żadnych krzywdzących stereotypach, jednak najczęściej kuchnia jest królestwem właśnie pań.

Kuchnia musi być więc kobieca, kobieca nie znaczy jednak przesłodzona. Nie chodzi nam więc o to, aby otaczać

się cukierkowymi kolorami. Kobieca kuchnia powinna mieć charakter, odzwierciedlać osobowość Pani Domu.

Poza kolorami, „kobiecość” wnętrza odzwierciedlać się może również w fakturach, wzorach i zastosowanych motywach. Zestawić możemy przykładowo stonowane, neutralne kolory z kwiatowymi elementami, które jak wiadomo, w kuchni sprawdzają się idealnie. Wprowadzić możemy je

do wnętrza wraz z elementami dekoracyjnego wykończenia, takimi jak zasłony, tapety i fototapety, obrusy, a także, co jak najbardziej wskazane, w wersji kwiatów świeżych lub doniczkowych.

Bardzo ważnym elementem, który z pewnością doda wnętrzu kobiecego charakteru, są tkaniny. Często jednak rezygnuje się z nich w kuchni całkowicie ze względów praktycznych, ponieważ bardzo szybko się brudzą. To jednak nie powinno być problemem dla prawdziwej Pani Domu.

Tkaniny dobrze się sprawdzają szczególnie wtedy, gdy mamy kuchnię połączoną z salonem czy pokojem dziennym, w których występuje bardzo wiele tkanin, czy to w postaci obicia kompletu wypoczynkowego, dywanów, czy zasłon i firan.

Kobieca kuchnia musi być również praktyczna, wygodna i ułatwiać życie podczas gotowania czy innych

czynności wykonywanych w kuchni. Sprzęty muszą znajdować się zawsze „pod ręką”, wysokość blatów roboczych dopasowana powinna być do wzrostu osoby, która najczęściej w kuchni gotuje, a czas spędzony w tej przestrzeni powinien być również przyjemnością.

Krótko mówiąc, kobieca kuchnia to taka, która odpowiada właśnie Tobie:).

Related Posts

Tags

Share This

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress