W poprzednim wpisie zaczęłam opisywać poszczególne diety odchudzające. Dziś nastąpi ich kontynuacja. Na wstępie zaznaczą, że zdrowie kobiety (mężczyzny też, ale ci zdecydowanie rzadziej decydują się na dietę odchudzającą) jest najważniejsze, dlatego w każdym przypadku komplikacji podczas stosowania diety (słabości, mdłości, senność, zatrucia) należy ją bezsprzecznie przerwać. Dodatkowo, dieta w ciąży powinna być stosowana pod stałą kontrolą dietetyka, a właściwie powinno się jej unikać, jeśli tylko się da.

  • Dieta Diamondów – to dieta opierająca się głównie na warzywach i owocach. Pozwala w ciągu miesiąca schudnąć aż 6 kilogramów. Podczas jej stosowania należy kierować się zasadą – 60% to węglowodany, 30% to białko, a 10% to tłuszcz. Dieta ta zakłada, że organizm nie jest w stanie jednocześnie trawić i białka, i skrobi, więc głównych grup produktów nie powinno się ze sobą łączyć.

  • Dieta dla 20-latek – na wstępie należy zauważyć, że ten wiek oznacza dużo większą aktywność fizyczną i lepszą tolerancję pokarmów, dlatego nie powinno się przesadzać z restrykcjami. W takiej diecie nie może zabraknąć żelaza, białka, witaminy B12, a także kwasu foliowego. Bardzo istotne jest, by zjadać śniadanie i drugie śniadanie – dzięki temu zapewniona jest odpowiednia ilość glukozy we krwi, a co za tym idzie, możliwa jest lepsza koncentracja.
  • Dieta dla 30-latek – ten wiek charakteryzuje się ciągłym biegiem, stresem i zalataniem uniemożliwiającym normalne odżywianie się. A to błąd. Dobrym rozwiązaniem jest dieta niskotłuszczowa oraz aktywność fizyczna – należy pamiętać, że 25 minut wysiłku fizycznego dziennie daje dużo lepsze efekty, niż długi wysiłek raz na jakiś czas.
  • Dieta Dąbrowskiej – to dieta lekarza uważającego głodówkę za lekarstwo dla wielu chorób. Argumentem jest odpowiednie oczyszczenie organizmu z toksyn. Zdaniem Dąbrowskiej, leki tylko usuwają objawy chorób, ale nie usuwają jej przyczyn, a czasem dodatkowo zatruwają organizm. Dietę tę powinno się stosować od dwóch do sześciu tygodni. Dzięki temu organizm całkowicie oczyści się  toksyn i zacznie trawienie endogenne – zacznie trawić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz tych zniszczonych i schorowanych. To dieta polecana szczególnie diabetykom, ponieważ przywraca komórkom wrażliwość na insulinę.
  • Dieta garściowa – jak sama nazwa wskazuje, polega na jedzeniu pięciu posiłków dziennie o wielkości nieprzekraczającej garści (250 ml lub gramów). Każde podjadanie zalicza się już do posiłku, więc trzeba tego unikać. Dodatkowo, z diety eliminuje się tłuszcze, mięso i białe pieczywo. Należy do tego spożywać duże ilości niegazowanej wody mineralnej, herbaty czy naparu z ziół. Dzięki tej diecie można schudnąć od 4 do 6 kilogramów miesięcznie.
  • Dieta jajeczna – dieta ta polega na jedzeniu jaj. na twardo. Podczas wszystkich posiłków. Dieta trwa od kilku do kilkunastu dni. Na każdy posiłek przeznacza się po 2 jaja – na śniadanie, obiad i kolację. Do tego trzeba wypić trzy litry płynów, nie używać cukru ani soli. Dodatkowo można jeść warzywa, ale całkowicie wykluczyć produkty tłuste. Diety tej nie poleca się osobom mającym podwyższony poziom złego cholesterolu.