Sezon ślubów w pełni! Minęły już czasy, kiedy to para młoda dostawała w prezencie to, co w obecnym czasie znajdowało się w sklepach. Zdarzało się, że młodzi otrzymywali kilka takich samych serwisów do kawy, ekspresów, sztućców czy ręczników. Dziś nie ma już tego problemu. Coraz częściej spotyka się listy prezentów ślubnych, z których goście wybierają to, co chcą ofiarować. Co jeśli jednak nie ma takiej listy?

Wiadomo, że wiele zależy od tego, jaką sumę możemy przeznaczyć na prezent. Nie jest to jednak najważniejsze, liczy się przede wszystkim pomysł.

Ciekawą opcją jest obdarowanie młodych specjalnym voucherem na konkretną atrakcję czy usługę. Może to być np. kurs sushi, masaż kamieniami dla dwojga, lot balonem, romantyczna kolacja, konna przejażdżka czy paintball. Obecnie istnieje wiele firm, które profesjonalnie zajmują się organizacją takich prezentów. Jeśli chcemy zająć się tym osobiście, nic nie stoi na przeszkodzie. Wiele gabinetów kosmetycznych, parków rozrywek czy właścicieli restauracji bez przeszkód zgadza się na taką formę współpracy.

Innym ciekawym pomysłem jest spersonalizowany prezent. Mowa tu np. o obrazie młodych (wykonanym ze zdjęcia), ich karykaturze, szlafrokach z imionami, o spersonalizowanej biżuterii (bransoletkach) bądź sadzonce drzewka z przygotowanym grawerem (wszak prawdziwy mężczyzna powinien posadzić drzewo!).

Jeśli myślimy o czymś bardziej praktycznym to warto sprezentować coś z dodatków do mieszkania. Jeśli młodzi właśnie urządzają własne gniazdko, designerska wycieraczka z napisem : „Just married” będzie idealna. Sprawdzi się również stolik do jedzenia śniadań w łóżku (np. taki z przeźroczystym blatem, pod który nowożeńcy mogą włożyć zdjęcia) lub piknikowy kosz na wypady za miasto.

Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów może być wydanie gazety specjalnie przygotowanej na ten dzień. Oferuje je jedna z firm w internecie. Na ich tronie można wgrać dowolne zdjęcie i dołączyć własny tekst lub wybrać go z tych dostępnych. W dzień ślubu nowożeńcy otrzymuję najświeższy egzemplarz gazety wraz z ich fotografią i krótką relacją z  tego wielkiego dla nich dnia.

Najbardziej popularnym prezentem jest nadal koperta z pieniędzmi.  Co raz częściej jednak odchodzi się od obdarowywania kwiatami. Zamiast nich para młoda prosi o książki, wino czy zabawki.