Sprzęt AGD to nieodzowny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Ponieważ urządzenia AGD sporo kosztują i nie wymieniamy zbyt często, powinniśmy dobrze przemyśleć wybór wszelkich tego typu urządzeń. O czym należy pamiętać?

Niezbędny sprzęt

W każdym domu niezbędny sprzęt AGD obejmuje zwykle lodówkę, pralkę, płytę indukcyjną, piekarnik (lub kuchenkę gazowo-elektryczną lub elektryczną), okap. Coraz popularniejsze stają się również zmywarki do naczyń, suszarki do ubrań. Poza tymi podstawowymi artykułami wyposażenie naszych wnętrz obejmuje także tzw. Małe AGD – ekspresy do kawy, roboty kuchenne, miksery, suszarki, mikrofalówki itp.

To, co najważniejsze

Spośród wszelkich sprzętów najtrudniejszy wybór dotyczy tych największych, najdroższych, które mają posłużyć nam przez długie lata. Pralka, kuchenka i lodówka, bo o nich mowa, powinny zostać wybrane zgodnie z naszymi potrzebami.

Należy wziąć wiec pod uwagę ich wielkość, a co za tym idzie, pojemność – dotyczy to zwłaszcza lodówki i pralki. Dla czteroosobowej rodziny lepszymi i praktyczniejszymi będą modele większe, bardziej pojemne. Dla singla lub pary wystarczą sprzęty mniejsze.

Jeśli leży nam na sercu oszczędność oraz dbałość o środowisko, weźmy też pod uwagę klasę energooszczędności tego typu urządzeń. Ważna może okazać się również kwestia poziomu generowanego hałasu, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci i niewielkie mieszkanie.

Warto zorientować się także, jakie dodatkowe funkcje posiadają wybrane przez nas urządzenia i czy będziemy z nich korzystać.

Poza wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy wizualnie wszelkie sprzęty będą pasowały do siebie i do reszty wyposażenia. Na końcu zadbajmy także o prawidłowe i bezpieczne podłączenie wszelkich urządzeń. W tym celu najlepiej skontaktować się z fachowcami posiadającymi odpowiednie uprawnienia.

Więcej porad znajdziecie na tej stronie.

Photo credit: lynn.gardner / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0