Kawa. 4 litery, dzięki którym nabieramy energii do życia. Dla wielu z nas jest niezastąpionym elementem każdego poranka, dla innych jedynie czystą przyjemnością. Ze względu na duże zainteresowanie ekspresami do kawy, specjalnie dla Was zestawiliśmy 5 ekspresów ciśnieniowych, w których stosujemy kawę mieloną. Do 500zł.

1. Zelmer 13z012 Maestro

Na pierwszym miejscu naszego rankingu znajduje się ekspres ciśnieniowy Zelmer 13z012 Maestro. Ekspres ręczny Zelmera jest ekspresem, dzięki któremu w szybki i wygodny sposób przygotujemy wyśmienitą kawę. Sprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej, co daje mu klasyczny, a zarazem elegancki wygląd.

Zelmer 13zO12 jest najbardziej pojemnym ekspresem w naszym zestawieniu, gdyż może pomieścić aż do 2,1l wody. Ekspres wyposażony jest w wyświetlacz LCD oraz zegar. Co więcej posiada wyjątkową funkcję podgrzewania filiżanek. Sterowany jest elektronicznie.

Urządzenie Zelmer 13z012 Maestro wykorzystuje technologię Thermoblock umożliwiającą ogrzanie wody do perfekcyjnej temperatury dla każdego z napojów oraz system Crema wytwarzający trwałą piankę. Ponadto w ekspresie znajduje się funkcja gorącej wody, za pomocą której w szybki sposób przygotuje się herbatę. Możliwe jest także przygotowywanie kawy z saszetek.

Zelmer 13z012 Maestro

Moc: 1050 W
Ciśnienie: 15 bar
Filtr 1,2 filiżanki

Cena od 400zł.

zdjęcie: zelmer.pl

2. Electrolux EEA 250

Na drugiej pozycji znajduje się ekspres Electrolux EEA 250. Elegancki, czarny i stylowy.  Jego pojemność wynosi 1,5l. Obudowa wykonana jest z tworzywa ABS. Urządzenie jest funkcjonalne, proste w obsłudze i bardzo wygodne w użytkowaniu.

Ekspres również wykorzystuje technologię Thermoblock, która nadaje kawie niesamowity smak i zapach. Zawdzięcza to szybkiemu nagrzaniu się wody do optymalnej temperatury parzenia. Ekspres wyposażony jest także w regulację emisji pary,

dostosowującą spienienie mleka do Twoich preferencji.

 Electrolux EEA 250

Moc: 1250 W
Ciśnienie: 15 bar
Filtr 1,2 filiżanki
Wymiary: 252 x 305 x 325 mm (szerokość x wysokość x głębokość)

Cena ok. 35Ozł

Zdjęcie: ceneo.pl

3. DeLonghi EC 190 CD

Numerem trzy w naszym zestawieniu jest ekspres wysokociśnieniowy marki De Longhi – DeLonghi EC 190 CD.  Jego pojemność wynosi 1l. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, gdyż posiada jedynie jedno pokrętło obsługujące wszystkie funkcje.

Wśród zastosowanych technologii znajdziemy filtr Crema oraz system samoprzygotow

ania. Pierwszy z nich, filtr Crema pozwala na powstanie trwałej pianki. Co więcej, w ekspresie znajduje się możliwość regulowania emisji pary, która jak wspomniano przy wcześniejszych modelach zapewnia odpowiednio spienione mleko. Ekspres przygotowuje pyszną kawę Cappucino.
Ekspresem ciśnieniowym nie można niestety mielić kawy.

DeLonghi EC 190 CD

Moc: 1100 W
Ciśnienie: 15 bar
Filtr: 1,2 filiżanki

Cena ok. 470 zł

zdjęcie: nakupka.cz

4. Zelmer 13z014

Ekspres Zelmer 13z014 to ekspres wysokociśnieniowy, który wylądował na naszym zestawieniu na pozycji czwartej. Ekspres wykonany jest ze stali nierdzewnej, która nadaje mu klasyczny wygląd. Urządzenie o pojemności 1,2l sterowane jest mechanicznie.

Sprzęt wykorzystuje technologię Thermoblock oraz system Crema. System Thermoblock odpowiada za bardzo szybkie nagrzanie wody znajdującej się w ekspresie, co wpływa na wyjątkowy, bardzo wyrazisty smak zaparzonej kawy.  System Crema zapewni kawie obfitą, a zarazem trwałą piankę.

Zelmer 13z014

Moc: 1200 – 1250 W
Ciśnienie: 15 bar
Filtr: 1,2 filiżanki

Cena ok. 260 zł.

zdjęcie: zelmer.pl

5. Amica CE

2011 Cremis

Numer pięć w

naszym rankingu  to ekspres Amica CE 2011 Cremis. Ekspres ręczny, prosty w obsłudze, przygotowujący do 2 filiżanek kawy. Jego pojemność wynosi 1l. Urządzenie wykonane jest z tworzywa sztucznego.

Podobnie do ekspresu Zelmera z pozycji pierwszej ma

możliwość przygotowania gorącej wody do zaparzenia herbaty lub ziół. Co więcej, znajduje się w nim także regulacja emisji pary wodnej dającą korzyść uzyskania odpowiednio spienionego mleka oraz funkcja Crema.

Amica CE 2011 Cremis

Moc: 1100 W
Ciśnienie: 15 bar
Filtr: 1,2 filiżanki

Cena ok. 200zł

zdjęcie: skapiec.pl