Dziś coś dla tych, którzy jak w angielskiej tradycji, potrafią delektować się filiżanką herbaty i celebrować czas spędzony na jej piciu.

Te osoby z pewnością zgodzą się ze mną, że równie ważna jak mieszanka suszonych liści, jest sama filiżanka, która pozwala na zanurzenie ust w aromatycznym naparze.

Najczęściej każdy ma swój ulubiony kubek, w którym lubi pić kawę, herbatę, często także inne napoje. Przywiązanie polega tu więc nie na smaku co na samej wygodzie picia z konkretnego naczynia.


Jednak nawet mając tego typu upodobania, powinniśmy mieć w swoim domu serwis do herbaty. Szczególnie na ewentualność spotkania ze znajomymi, z którymi wspólnie będziemy relaksować się przy ulubionej herbacie.

Serwisy do herbaty obecnie dostępne są w bardzo różnych modelach. Od tych całkowicie tradycyjnych, oczywiście porcelanowych, z ręcznie malowanymi zdobieniami i złoceniami, po te już bardzo designerskie, które zaskakują nietypowym kształtem.

Czym powinniśmy się sugerować podczas zakupu serwisu do kawy?

Przede wszystkim funkcjonalność. Odpowiednia liczba filiżanek w zestawie, odpowiednio duży dzbanek, dodatki takie jak cukierniczka. Zwróćmy uwagę na to, jak samą filiżankę trzyma się w dłoni, gdy sięga się po łyk napoju, a także jaka jest jej pojemność.

Poza tym, dobrze jest gdy serwis do kawy pasuje do klimatu towarzyszącego jej piciu, a także samego wnętrza, w którym będziemy ją pili. Zapewniam, że niezbyt dobrze będzie się prezentował klasyczny serwis do herbaty, na przeszklonym stole, z metalowymi elementami, w surowym nowoczesnym wnętrzu.