Wiosna za oknem – trawniki zaczynają się zielenić, pąki na gałęziach nieśmiało witają przysiadujące obok ptaki, promienie słońca delikatnie łaskoczą w nos i ogrzewają spragnione ciepła ciała. Dlaczego nie zorganizować sobie wiosny także w domu? Przecież to proste.

 

Zacznij od wystroju wnętrza. Jeśli jesteś fanką naturalnych kolorów to zamień smutny salon lub kuchnię w pomieszczenie, gdzie będzie czuć świeżość. Zielona kapa na starej sofie, nowa drewniana komoda w kolorze ziemi lub żółte dodatki do kuchni nadadzą wnętrzu życia. Jeśli lubisz konkretne zmiany – przemaluj ściany lub zmień zasłony. Wiosna i lato to najlepszy czas na remont.

Dla miłośniczek pachnących ziół propozycja stworzenia domowego ogródka z ziołami wydaje się idealna. Kwiecień to doskonała pora na wysadzenie lub posianie ziół takich jak: majeranek, bazylia, cząber, szczypiorek, mięta, rozmaryn itp. wystarczy kilka doniczek (lub jedna duża), trochę żwiru na dno, trochę ziemi i odrobina wody do podlania roślin. Odstawiamy je w zacienione miejsce na dwa tygodnie, a potem mogą stać na parapecie lub balkonie i pięknie rosnąć. Potrawa nabiera zupełnie innego smaku, jeśli dodamy do niej świeżych ziół z własnej uprawy. I jak z tego satysfakcja!

Kiedy już się tak napracujemy nad zmianą wystroju wnętrza lub wysiewem ziół, czas zrobić przerwę, dać odpocząć ciału i zrelaksować się. W ciepłe dni dobrze wypić coś orzeźwiającego i zielonego. Mojito to drink z dodatkiem liści mięty. Sposób jego przygotowania jest dość prosty a efekt bardzo smaczny i estetyczny. Połowę limonki kroi się na cząstki i wrzuca do wysokiej szklanki. Następnie dodaje kilka listków mięty i ugniata. Potem cukier i syrop cukrowy, a do tego dość dużo pokruszonego lodu. Do tego dolewa się miarkę białego rumu i trochę wody gazowanej, dokładnie mieszamy. Mojito to drink pochodzący z Kuby, więc ma w sobie dużo słońca, rześkiego powietrza i radości.