Kuchnia to serce domu. Wszystko powinno więc być
w niej idealne, aby sprawnie funkcjonowała. Dotyczy to również baterii kuchennych.

Codziennie korzysta się ze zlewozmywaka. Myje naczynia, warzywa i owoce, napełnia garnki czy czajnik. Warto, aby bateria kuchenna była odpowiednio dopasowana do danego zlewozmywaka. Musi być funkcjonalna i wygodna. Wybór baterii jest tak duży, że bez problemu można znaleźć taką, która będzie pasować do wyglądu kuchni. Współczesna bateria nie tylko daje wodę, jest również elementem aranżacji przestrzeni kuchennej.

Wybierając baterię warto zwrócić uwagę na głowicę. Lepiej wybrać taką baterię, która ma ceramiczną głowicę, bo jest trwalsza od głowicy uszczelkowej.

Trzeba wziąć pod uwagę rodzaje zlewozmywaków i jego umiejscowienie.Jeśli zlew jest mały, to bateria nie może być za duża, bo woda będzie chlapać. Jeśli zlew jest za duży, to bateria nie może być za mała, bo będzie to niewygodne. Najlepiej wybrać taki model, który pozwoli wygodnie umyć duże i wysokie naczynia.

Baterie mogą mieć różny typ wylewek. Naścienne, czyli montowane do ściany, powoli odchodzą w zapomnienie.
Bardziej popularne są stojące, które montuje się na zlewozmywaku lub blacie. Jeśli zlewozmywak jest dwukomorowy, bateria powinna znajdować się pośrodku obu komór. Baterie stojące używane są na tzw. Wyspach, czyli wtedy, gdy zlew znajduje się na środku kuchni. Jeśli znajduje się pod oknem, wtedy warto wybrać taką baterię, której wylewkę można docisnąć lub wyciągnąć, by z łatwością otworzyć okno.

Bardzo wygodne są baterie ze sprężynowymi lub wyciąganymi wylewkami. Znacznie ułatwiają one pracę. Można z ich pomocą bez problemu umyć duże garnki lub napełnić je wodą. Ułatwiają również mycie samego zlewozmywaka czy nawet podlanie kwiatów na kuchennym parapecie. Wylewki można zazwyczaj wyciągnąć na długość kilkudziesięciu centymetrów.

Dostępne są także baterie elektroniczne. Działają, gdy wyczują ruch. Na czas mycia zlewu można czujnik ruchu wyłączyć. Są one jednak znacznie droższe od pozosta łych.

Warto zaopatrzyć się w ogranicznik do baterii lub perlator. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, bo pozwoli na ograniczenie strumienia wody. W zaoszczędzeniu wody a także czasu pomoże także bateria jednouchwytowa, tzw. mieszakowa, przy użyciu której łatwiej manipulować strumieniem wody i szybciej można osiągnąć jej pożądaną temperaturę.