Jak udekorować okno, aby prezentowało się efektownie i stanowiło ozdobę naszej kuchni. Bez wątpienia najlepszym sposobem będzie założenie w nich zasłon o fantazyjnym kształcie i ciekawym fasonie.

W kuchni zazwyczaj lepiej sprawdzają firany krótsze – sięgające połowy okna lub parapetu. Obecnie najmodniejsze firany wycinane są u dołu w półkola. Możemy zdecydować się na krótszy środek i dłuższe boki lub symetrycznie rozmieszczone trzy półokrągłe wycięcia. Firanki kuchenne najczęściej kupuje się kolorowe. Kuchnia jest miejscem, w którym możemy odstąpić od tradycyjnych białych firan i wybrać np. z motywami kuchennymi. U mojej znajomej pięknie prezentowały się firany z czajniczkami i filiżankami parującej kawy. Jednak pamiętajmy o tym, że kolorystyka firan powinna w jakiejś mierze współgrać z kolorami jakie dominują w naszej kuchni. Jeśli jednak komuś nie przypadną do gustu motywy typowo kuchenne, to ciekawym rozwiązaniem jest założenie w kuchni firan ozdobionych wzorami kwiatowymi. Pamiętajmy, że firany z kuchennymi aplikacjami, choć są bardzo modne, to w żadnym wypadku nie będą pasowały do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym.

Do firan trzeba również dobrać zasłony. Można także wybierać pomiędzy tymi z motywami czajnikowo-filiżankowymi lub zdecydować

się na jednolity kolor. Jasne zasłony rozpogodzą „smutne” wnętrze kuchni oraz dodadzą mu przestrzeni. Jeśli jednak nasza kuchnia jest przestronna, to lepszym rozwiązaniem będzie zawieszenie zasłon z gęsto tkanych materiałów i w ciemniejszych kolorach. Istotne, aby wybrać zasłony zrobione z lekkiego materiału, który nie będzie pochłaniał kuchennych zapachów. Całość aranżacyjną dopełnią odpowiednio dobrane karnisze i zaczepki. Wszystkie niezbędne akcesoria do karniszy znajdziemy w sklepie internetowym Leroy Merlin.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress