Czy możliwe jest osiągnięcie harmonii i porządku w kuchni? Ten, kto choć raz zadał sobie to pytanie z pewnością boryka się z problem mądrego urządzenia wnętrza i optymalnego zagospodarowania przestrzeni w kuchni. 

Aranżacja kuchni z wyspą to ciekawe rozwiązanie, ale jak poradzić sobie bez remontu kuchni? Każdy przedmiot powinien mieć swoje stałe miejsce, w ten sposób oszczędzimy czas, a energię spożytkujemy na przygotowanie smacznego dania. Ciągłe poszukiwania w szufladzie ze stertą kuchennych gadżetów to niemal zmora każdego kucharza. Szukamy dobrych rozwiązań i dążymy do perfekcji, bo ład i harmonia przełożą się na doskonałe samopoczucie i pyszne obiady.

Przedstawimy kilka prostych i tanich sztuczek, które pozwolą na zawsze pożegnać bałagan. Dziś na obiad bigos w szufladzie! Jak pozbyć się wrzuconych bez ładu akcesoriów kuchennych, które mogą być niebezpieczne? Naprawdę dobrym rozwiązaniem jest wkład do szuflady, czasami nazywany organizerem (podobny artykuł przeczytacie także po wejśćiu w ten odnośnik).

Płaski pojemnik z przegródkami pozwoli oddzielić od siebie drewniane, metalowe i plastikowe przybory, łyżki, widelce i noże. Dobrze poukładane szuflady są przejrzyste i czyste. Przyspieszają codzienne zmagania w kuchni. Tego typu wkłady do mebli wykonane są zazwyczaj z wytrzymałego i solidnego tworzywa, metali bądź ich stopów.

Precyzyjnie wykończone zapewniają bezpieczne korzystanie, a bogata kolorystyka i różne formy czy wielkości umożliwiają dobór odpowiedniego organizera do naszych potrzeb. Oprócz klasycznych przyborników na sztućce i akcesoria kuchenne, znajdziemy także organizery na słoiki, pojemniki z żywnością czy nawet talerze. Jak myślicie, gdzie większość z nas przechowuje sztućce? Jeśli nie w zewnętrznym przyborniku to w pierwszej szufladzie!

Dlaczego? Umieszczona tuż pod blatem kuchennym szuflada jest najwygodniejszym miejscem, bowiem znajduje się w zasięgu ręki, nie trzeba się schylać czy stawać na palcach, by sięgnąć po łyżeczkę do wymieszania cukru. Łatwo też do niej zajrzeć. Oczywiście, to, gdzie będziemy trzymać najpotrzebniejsze akcesoria kuchenne zależy od naszych preferencji, przyzwyczajeń czy możliwości.

Jedno jest pewne, jeśli będziemy regularnie odkładać przybory na miejsce, zapanuje porządek, a po czasie będziemy po nie sięgać z zamkniętymi oczami!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress