Jeśli masz dom z ogrodem lub sadem z pewnością niezbędnym narzędziem okaże się pilarka. Stosuje się ją powszechnie do pielęgnacji drzewek ogrodowych, przycinania krzewów, cięcia drewna do kominka czy pieca. Spośród wielu dostępnych modeli należy wybrać taki, który będzie odpowiadał indywidualnym wymaganiom i preferencjom.

Pilarki elektryczne i akumulatorowe

Pilarki mogą być zasilane elektrycznie lub spalinowo. Napęd elektryczny powoduje, że urządzenie wyróżnia się dużą mocą i wyższym komfortem pracy. Silniki spalinowe powodują o wiele większe drgania i głośniej pracują.  Jeśli potrzebujesz skorzystać z pilarki w miejscu oddalonym od budynku warto wybrać model, który zasilany jest alternatywnie akumulatorem. Wówczas nie będzie Cię ograniczać długość przewodu. Urządzenia mobilne są jednak trochę cięższe od tych tradycyjnych. Ładowanie akumulatora wymaga sporej ilości czasu więc najlepiej jest doładować sprzęt odpowiednio wcześniej.

Pilarki spalinowe

Pilarki spalinowe to świetny wybór jeśli zależy Ci na poważniejszych zadań, np. cięcia drewna. Napęd spalinowy daje dużą mobilność. Sprzęt można zabrać ze sobą w dowolne miejsce, bez ryzyka zbyt krótkiego przewodu czy braku zasilania energią elektryczną. Urządzenie ma zazwyczaj dwusuwowy silnik, który potrzebuje do pracy paliwa i oleju. Sama benzyna nie będzie wystarczająca, ponieważ nie zapewni odpowiedniego smarowania. Wówczas może dojść do zatarcia silnika i uszkodzenia sprzętu. Pilarki spalinowe są wytrzymałe i solidne. W zależności od potrzeb znajdziesz coś do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego.

Ważne parametry

Niezależnie od tego, jakiego producenta pilarkę wybierzesz, zwróć uwagę na parametry. Przede wszystkim na moc, długość prowadnicy, poziom emitowanego hałasu oraz wagę. Najsłabsze pilarki spalinowe mające 1.5 KM czy pilarki elektryczne z około 1200 W mocy pozwolą na bezproblemową pracę w ogrodzie. Do użytku profesjonalnego warto sięgnąć po mocniejszy sprzęt – około  3 KM lub 2000 W. Prowadnica powinna mieć przynajmniej długość 30 cm, dzięki czemu znajdzie zastosowanie również w lesie. Aby komfort pracy był odpowiedni warto wybierać modele, które nie przekraczają 4-6 kg.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress