Wprowadzając się do nowego mieszkania, musimy liczyć się z tym, że wszystko dookoła będzie gołe, a jedyne, co spotkamy, to kabelki wystające ze ścian. Ma to swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą nowego mieszkania jest to, że wszystko aranżujemy od początku do końca zupełnie samemu, nie zważając na to, co wcześniej się w nim znajdowało. Minusem będzie koszt, ponieważ wyposażenie mieszkania od podstaw to koszty rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeden z większych kosztów to właśnie kuchnia. Poniżej przedstawimy instrukcję tego, od czego zacząć podczas wykańczania i aranżowania kuchni.

Zaczynamy od ścian i sufitu. O ile w przypadku mieszkań od developera sufity są pomalowane, to na ścianach możemy zastać białą gładź. Zastanówmy się więc, czy chcemy, aby pokrywały je farby, kafelki czy może jeszcze inne tworzywo. Bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć przed działaniem wody te elementy, które są na nie szczególnie narażone. Będzie to więc około półmetrowy pas między dolnymi a górnymi meblami oraz okolice zlewozmywaka. Dobrze jest w tym miejscu położyć kafelki, które najłatwiej będzie czyścić. Na reszcie powierzchni ścian zastosujmy farbę do malowania kuchni.

Gdy ściany będą już ustalone, przejdźmy do podłóg. Nie poleca się kładzenia na kuchenne podłogi paneli, ponieważ mogą się one w bardzo prosty sposób wybrzuszyć (woda i wilgoć). Najlepiej więc położyć płytki ceramiczne. Tańszą alternatywą będzie linoleum, ale to również nie do końca jest bezpieczne (zbyt wysokie temperatury, np. w przypadku upadku gorącego garnka).

Kolejnym krokiem, połączonym z następnym jest wybór mebli kuchennych i sprzętu AGD. Powinno się to robić razem, ponieważ wybierając meble, musimy wiedzieć, jakich rozmiarów będzie kuchenka, okap, zmywarka i lodówka.

Finalnie, warto zadbać o akcesoria, takie jak firany, zasłony czy wiszące półeczki na przyprawy. To one sprawią, że kuchnia będzie miała niepowtarzalny wygląd.

Na samym końcu, opcjonalnie, możemy wstawić drzwi. Nie jest to jednak konieczne, jeśli chcemy, aby nasza kuchnia współgrała z resztą wnętrza. Obecnie coraz częściej się z nich rezygnuje.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress