Pięknie przyozdobione okno dodaje estetyki i uroku całemu wnętrzu. Aby powiesić w oknie zwiewne firany i zasłony należy zamontować nad oknem karnisz. Przeglądając oferty sklepów można dostać zawrotu głowy. Oferta karniszy jest naprawdę imponująca. Warto uwzględnić stylistykę całego pomieszczenia i w zależności od tego wybrać najlepszy karnisz.

Średnica drążka

Aby karnisz spełniał zarówno funkcję estetyczną, jak i funkcjonalną musi być właściwie dobrany pod względem długości i średnicy drążka karnisza. Zazwyczaj można znaleźć modele o średnicy 16 i 19 mm. 16mm karnisze nadają się doskonale w przypadku małych okien oraz krótkich, lekkich firanek. Do salonu raczej nie są polecane, ale każdy dobiera karnisz w zależności od gustu. Karnisz o średnicy 19 mm spokojnie poradzą sobie z grubszymi i falbaniastymi firanami i zasłonami w salonie. W przypadku najdłuższych i najgrubszych zasłon, warto zainwestować nawet 25 mm.

Kolor karnisza

Barwę karnisza warto dobrać pod kolor mebli lub ścian. Dobierz kolor, który pięknie będzie komponował się z firanami i zasłonami. Ponadczasowe drewno, brązy, biele i czernie nigdy nie wyjdą z mody. W sklepach można też znaleźć karnisze z mosiądzu czy chromowane. Te uniwersalne kolory także wkomponują się w każdą aranżacje wnętrza.

Wspornik do karnisza

Wsporniki mogą różnić się kształtem i sposobem montażu. Montując go warto uwzględnić odległość od ściany, na jakiej ma się znaleźć firana. Warto uwzględnić też szerokość parapetu. Krótkie parapety pozostawiają dużą dowolność aranżacji. Dłuższe modele wymuszają niejako użycie jak najdłuższych wsporników.

Pojedynczy czy podwójny

Jeśli chcesz powiesić tylko firanę nad oknem – wystarczy Ci pojedynczy karnisz. Jeśli jednak podobają Ci się aranżację z wykorzystaniem zarówno firan, jak i zasłon zainwestuj w podwójny karnisz. Możesz wybrać tradycyjne proste drążki lub bogato zdobione modele, z motywami kwiatowymi, liściastymi czy geometrycznymi zakończeniami. Jeśli nie wiesz jaki będzie najlepszy karnisz do salonu, skorzystaj z naszej propozycji.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress