Nie masz pomysłu jak zaaranżować swoją małą kuchnię na tyle, by wreszcie przypominała ładnie wyglądające wnętrze. Może przeszkodą jest tutaj zbyt mała powierzchnia tego wnętrza, która zakłada raptem kilka metrów kwadratowych? Z tak małym metrażem nic nie zdziałasz. Jedynym właściwym wyjściem z sytuacji wydaje się tutaj powiększenie kuchni lub otwarcie jej na salon.
Kuchnia otwarta to nowy trend, który idealnie potrafi zgrać się w domowym wnętrzu. Wystarczy pamiętać o kilka zasadach aranżacyjnych:
Kuchnia otwarta powinna być idealnie skomponowana z salonem, najlepiej jeśli jej wyposażenie będzie nawiązywało do niego kolorystycznie, dobierajmy też podobną strukturę drewna, płytek, do tej, która znajduje się na podłodze i frontach w salonie,
Kuchnia otwarta może być także dobrym sposobem na przejście najpierw do jadalni a dopiero potem do salonu, takie sprytne połączenie tych trzech pomieszczeń sprawi, że zyskamy bardzo przestronne i jasne pomieszczenie, które nie będzie nam się kojarzyło z ciasnymi klitkami,
Unikajmy zbyt dużych szaleństw kolorystycznych – w tym przypadku lepiej stawiajmy na jasne kolory, które dodadzą jeszcze więcej przestronności. Pamiętajmy, że tonacja w jakiej będzie utrzymana nasza kuchnia musi dostosować się do tonacji naszego salonu i wszystkich dodatków jakie ona zawiera.
Otwarta kuchnia to właściwie tylko jeden problem. Wszystko co jest w niej wykonywane jest widoczne dla osób, które przebywają w salonie. To dlatego koniecznie postarajmy się o wyposażenie jej w taką ilość szafek, która pozwoli nam pomieścić w nich jak najwięcej drobnych przedmiotów. To one powodują zwykle największy bałagan. Im będzie ich mniej tym nasza kuchnia wyda się po prostu ładniejsza i czystsza.

Inne porady także tutaj:

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress