Innowacyjne mikrofalówki

15.10.2012 by

Innowacyjne mikrofalówki

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które bardzo ułatwia nam przygotowywanie codziennych posiłków. Często bywa tak, że nie mamy zbyt wiele czasu na ugotowanie obiadu lub zapomnieliśmy przed wyjściem do pracy wyjąć z zamrażarki mięso. Właśnie w takich sytuacjach sprawdza się mikrofala. Wśród wielu dostępnych na rynku kuchenek mikrofalowych mamy lepsze i gorsze modele. Firma Kalorik w swojej ofercie proponuje nam kilka takich urządzeń, a każde z nich posiada inną, bardzo przydatną funkcję.

Każda z mikrofalówek Kalorik wyposażona jest w stałe, innowacyjne udogodnienia. Przede wszystkim produkty tej firmy wyposażone są w elektroniczne sterowanie i cyfrowy wyświetlacz.

Posiadają kilka różnych poziomów mocy oraz możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury  (100-230°C ). Do wyboru mamy 7 programów automatycznego gotowania. Bez problemu rozmrozimy w nich szybko i wygodnie mięso czy warzywa. Oczywiście nie mogło zabraknąć zegarka i timera z sygnałem gotowości. Oprócz tego kuchenki mikrofalowe Kalorik mają bardzo ważny element dla osób, które posiadają dzieci – blokadę zabezpieczającą. Mamy dzięki niej pewność, że nasze pociechy są w kuchni w pełni bezpieczne. Na uwagę zasługują walory estetyczne wyrobów firmy Kalorik, które wykończone są stalą nierdzewną, a nie rzadko znajdziemy ją też wewnątrz mikrofalówek. Dzięki temu urządzenia są łatwe do wyczyszczenia, resztki jedzenia do nich nie przywierają i nie przypalają się. Oprócz tego podstawowego wyposażenia, każda z mikrofalówek, została zaopatrzona w pewien dodatek.

TERMOOBIEG

Kuchenka mikrofalowa Kalorik MG28DGC została zaopatrzona w termoobieg. Taka funkcja pozwala na swobodne krążenie ciepłego powietrza wewnątrz urządzenia. Co to daje? Przede wszystkim potrawy wyjmujemy z mikrofali dużo szybciej niż gdyby były przygotowane tradycyjnie, bez termoobiegu. Poza tym jedzenie lepiej wygląda i smakuje, bo nie zostało zbytnio spieczone i wysuszone. Mikrofalówki wyposażone w taką funkcję przydają się przede wszystkim do przygotowywania mięs i ciast. Takie urządzenie z termoobiegiem może z powodzeniem zastąpić tradycyjny piekarnik.

mikrofalówka z termoobiegiem

GOTOWANIE NA PARZE

Model kuchenki MG34DGCS został z kolei wyposażony w funkcję gotowania na parze. Coraz więcej osób docenia ten sposób przygotowywania posiłków, dlatego świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie w taką „umiejętność” kuchenki mikrofalowej. Posiada ona specjalny zbiornik na wodę o pojemności 560 ml. O zaletach takiego przyrządzania obiadów można by pisać długo. Najistotniejsze jest jednak to, że gotowanie na parze jest bardzo zdrowe. Przygotowane w ten sposób posiłki są niskokaloryczne i nie tracą istotnych witamin i minerałów, a przy tym nie nasiąkają tłuszczem, zachowują naturalny smak i zapach i pozostają kolorowe. Dodanie tej funkcji do kuchenki mikrofalowej z pewnością przyda się osobom, które cenią sobie zarówno czas, jak i zdrowie.

 mikrofalówka z funcką gotowania na parze

Innowacyjne rozwiązania w kuchenkach mikrofalowych Kalorik z pewnością znajdą swoich fanów. Dzięki takim udogodnieniom, jak gotowanie na parze czy termoobieg, gotowanie w mikrofali nie musi się już kojarzyć z niezdrowym odżywianiem.

źródło grafik: www.kalorik.eu

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress