Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy sprzęt do kuchni dostępny był na kartki i aby go dostać, swoje trzeba było odstać w długich, czasem nawet kilkuset metrowych kolejkach. Wtedy braliśmy co było, bez zwracania uwagi na to, że niebiesk i pięciolitrowy garnek nijak będzie miał się do zestawu tych czerwonych, w dodatku nie będzie pasował do „wystroju” wnętrza. Kiedyś królowała emalia, garnki z niej wykonane nieraz służą nam do dziś. Jednak powoli zaczynają ustępować nieco miejsca „nowemu”.


Mówiąc nowe, mamy na myśli choćby garnki Silit. Co je wyróżnia spośród innych dostępnych na rynku? Zacznijmy od materiału z jakiego zostały wykonane. Nie jest to emalia, którą łatwo obić, czy zarysować, nie wydzielają one również niklu, który może być szkodliwy, szczególnie dla kogoś, kto jest uczulony. Garnki wykonane są z materiału idealnego – silarganu. Czym się charakteryzuje i co go wyróżnia spośród innych? Silargan jest specjalnym rodzajem ceramiki, która jest wypalana w wysokiej temperaturze. Dzięki temu garnki są odporne na zarysowania, obicia i działanie temperatury – zarówno wysokiej, jak i bardzo niskiej, nawet tej, która panuje w zamrażalniku. Dodatkowo garnki minimalizują ryzyko rozwoju bakterii, są też antyalergiczne. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że nadają się zarówno do kuchenek indukcyjnych i sensorowych, jak i gazowych.

Oprócz niepowtarzalnego materiału, z którego zostały stworzone, garnki wyróżnia design, warto dodać, że nie byle jaki. Królują żywe, rzucające się w oczy kolory, które mają za zadanie przełamać nudę, która mogłaby się do kuchni wkraść. Chce się je mieć, choćby ze względu na ten element. Co więcej, z takiego zestawu ucieszy się niejedna gospodyni domowa, która oprócz gotowania kocha nowoczesność. Będzie to więc świetny prezent dla zabieganej graficzki, architekta wnętrz, czy wreszcie na ślub. Ceny garnków kształtują się na poziomie od tysiąca złotych. Uważamy, że naprawdę warto!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress