Czas na wybór mikrofalówki! Jak znaleźć odpowiedni model?

20.12.2015 by

Czas na wybór mikrofalówki! Jak znaleźć odpowiedni model?

Jeszcze kilkanaście lat temu kuchenka mikrofalowa była w Polsce swego rodzaju nowością, którą każdy chciał mieć w swoim domu. Obecnie stała się właściwie standardem – trudno nam wyobrazić sobie funkcjonalną kuchnię bez możliwości podgrzania w niej różnych potraw. Czy wiemy jednak, czym kierować się przy wyborze tego urządzenia?

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Na początku musimy zastanowić się, czy interesuje nas kuchenka mikrofalowa wolnostojąca czy do zabudowy. To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się, jeżeli chcemy dokupić ją i wstawić do już urządzonego wnętrza. Musimy liczyć się z tym, że konieczne będzie wygospodarowanie nieco dodatkowej przestrzeni. Natomiast będąc na etapie aranżowania i urządzania kuchni, możemy zastanowić się nad modelem do zabudowy. Jest to rozwiązanie trochę droższe, jednak zapewnia spójny, elegancki i nowoczesny wystrój całego wnętrza.

Pojemność – kluczowy parametr

Przy wyborze kuchenki mikrofalowej bardzo ważnym parametrem jest jej pojemność. Różnice są naprawdę spore, ponieważ najmniejsze modele mają pojemność rzędu 15 litrów, a największe – nawet 40 litrów; standardem jest ok. 20 litrów. Pamiętajmy, że w przypadku dużej rodziny i chęci podgrzania większych porcji lub kilku porcji jednocześnie, mała mikrofalówka okaże się niewystarczająca. Większe modele sprawdzą się też, jeżeli planujemy przyrządzanie w mikrofali różnych potraw. Uwaga: nie zapominajmy, że pojemność kuchenki mikrofalowej przekłada się na jej wymiary! Dlatego warto dobrze przemyśleć zakup – porównajmy między sobą dokładnie poszczególne modele (szeroki wybór oferuje np. sklep Euro AGD).

Inne ważne parametry

W przypadku kuchenki mikrofalowej ważnym parametrem jest maksymalna moc, wynosząca zwykle od 700 do 2100 W; jeśli zależy nam na szybkim podgrzewaniu potraw lub planujemy ich przyrządzanie w tym urządzeniu, wybierzmy model o wyższej mocy. Zwróćmy też uwagę na sposób sterowania (obecnie najbardziej popularne jest wygodne sterowanie elektroniczne), sposób otwierania drzwi, czy też dodatkowe funkcje.

Kuchenka mikrofalowa stanowi dziś element podstawowego wyposażenia każdej kuchni. Jednak  nie należy lekceważyć jej wyboru – poszczególne cechy urządzenia znacznie wpływają na jego funkcjonalność.

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress