p style=”text-align: left;”>kuchniaPodobno małe jest piękne. Ta zasada może się sprawdzić także w kuchni, a wszystko zależy od wpadnięcia na fajny pomysł i wcielenia go w życie. Dzięki nim kuchnia może być wygodna i funkcjonalna.

Kiedy kuchnię zabudowuje się meblami od podłogi aż po sufit to można odnieść wrażenie, że jest ciaśniejsza niż w rzeczywistości. Nie sprzyja to komfortowi przebywania w niej. Mając małą kuchnię, najlepiej zrezygnować z szafek do sufitu i ogólnie wysokiej górnej zabudowy. Optymalne są niskie szafki kuchenne. Gdyby ktoś jednak zdecydował się na zabudowę górną, najlepiej jeśli fronty szafek kuchennych zostaną wykonane z półprzezroczystego lub zmatowionego sztucznego tworzywa. Przezroczyste meble znajdujące się na poziome oczu dają poczucie głębi i iluzję przestrzeni.

Najlepiej dać sobie także spokój z otwieranymi skrzydłowo drzwiczkami i zamiast nich postawić na rolety, żaluzje bądź przesuwane osłony. Między szafkami górnymi a roboczym blatem można zawiesić płytkie, niewysokie szafeczki lub otwarte półki z szufladami. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być wyposażenie o charakterze mobilnym. Wówczas większość czynności wykonuje się na wyspecjalizowanym ruchomym sprzęcie, który wysuwa się spod blatu roboczego. Warto postawić także na szafki na kółkach, które mają przeważnie specjalne blaty do przygotowania żywności. Są one wygodne w użytkowaniu. Można też zamontować szerszy kuchenny blat, najlepiej mający do szerokości osiemdziesięciu centymetrów. Dzięki temu pod ścianą, w pasie ok. 20 cm, można umieścić schowki na przechowywanie podręcznych narzędzi pracy: łyżek, noży, łyżek i cedzaków, które są niezbędne w czasie przygotowywania posiłków. Gdy poszerzymy płaszczyznę blatu, zyskamy pod nim więcej miejsca na kuchenne szafki, mogące wtedy mieć sześćdziesiąt centymetrów długości. Dodane dwadzieścia centymetrów to miejsce na niezbędne zawory i instalacje. Poszerzając dolne szafki możemy przechowywać w nich więcej przedmiotów, natomiast funkcjonalne, wysuwane półki i szuflady umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małej kuchni.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress